Przejdź do treści
Go to blog

Tablica zapotrzebowania - czym jest?

Sercem Procurimo uczyniliśmy tablicę zapotrzebowania. To właśnie takiego widoku brakowało mi w różnych narzędziach wykorzystywanych do zarządzania zakupami. Czym zatem jest serce aplikacji Procurimo?

Sercem Procurimo uczyniliśmy tablicę zapotrzebowania. To właśnie takiego widoku brakowało mi w różnych narzędziach wykorzystywanych do zarządzania zakupami. Czym zatem jest serce aplikacji Procurimo?

Jak większość, jeżeli nie wszystkie SaaSy (Software as a Service ), Procurimo powstało ponieważ brakowało nam narzędzia do pracy, które spełniałoby nasze oczekiwania. Pracując przy projektach handlowych zderzałem się z potrzebami zakupowymi płynącymi z różnych źródeł. Dwa podstawowe źródła to: ZAKUPY HANDLOWE oraz ZAPOTRZEBOWANIE ZESPOŁU. Ponieważ nasz zespół nie był bardzo rozbudowany, kompetencje zakupowe skupiały się w rękach jednej / dwóch osób. Wtedy właśnie powstała pierwsza aplikacja pozwalająca zebrać ogół zapotrzebowania w jedno miejsce. Ideą było, aby na jednym widoku pokazać, co tak naprawdę trzeba kupić i na kiedy.

Choć dzisiejsze Procurimo znacznie różni się od ówczesnego "Tradera" to idea zbierania informacji, aby przedstawić je w łatwy do zarządzania sposób, pozostała. Dzisiejsza tablica zapotrzebowania pozwala na wyświetlanie aktualnego zapotrzebowania zgłoszonego przez wszystkich członków zespołu (także zapotrzebowania handlowego) oraz braków magazynowych z różnych magazynów oraz projektów.

 

Zapotrzebowanie w jednym miejscu.

Każdy członek zespołu może dodać to, czego aktualnie brakuje mu w pracy. Choć może zasugerować źródło zakupu, to zakupowiec ostatecznie decyduje o dalszym procesie. I tu zaczyna się "poezja". System grupuje zapotrzebowanie dotyczące tego samego produktu niezależnie, czy jest to zapotrzebowanie dodane przez członka zespołu, czy pochodzące z braku magazynowego. Kupiec widzi realne zapotrzebowanie, a to pozwala na dobre decyzje zakupowe.

 

Jak dodać zapotrzebowanie magazynu do analizy?

Zapotrzebowanie, dodane przez członków zespołu, automatycznie trafia do tablicy zapotrzebowania. Ale jak trafiają tam braki magazynowe? Najprościej mówiąc, możesz w kilka sekund uploadować aktualne stany magazynowe i prawie gotowe. Aby zapotrzebowanie magazynu wyświetlało się dla każdego produktu handlowego musi być uzupełniony minimalny stan magazynowy jaki chcemy mieć, oraz włączona obsługa magazynu w projekcie, w ramach którego chcemy dokonać zakupów.

Pamiętajcie - uwielbiamy z Wami rozmawiać. Jeżeli potrzebujesz indywidualnych konsultacji jesteśmy do Twojej dyspozycji :)